Koçfinans

Kariyer Planlaması

Yetenek yönetimi kapsamında tüm çalışanlarımızın potansiyelini en üst seviyeye taşıyacak şekilde kariyer gelişimlerini destekliyoruz.

Lisans mezunu adaylar, şirketimizin işe alım süreçlerine dahil edilmekte olup çalışanlarımızın yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam etmelerine teşvik ediyoruz.

Şirket içi ve topluluk içi rotasyonu destekliyoruz. Çalışanlarımızın teknik uzmanlık ve liderlik alanlarında farklı olabilecek tercihlerine göre gelişimlerine yatırım yapıyoruz.

Eğitim ve Gelişim

Çalışanlarımızın gelişime açık yönlerini belirledikten sonra şirket politikaları ve iş hedefleri paralelinde eğitim ve gelişim planlaması yapıyoruz.Tüm çalışanlarımıza,topluluğumuzun gelişim platformu olan Koç Akademi üzerinden dünyanın en önde gelen üniversiteleri ve eğitim kurumlarına erişim imkanı sunuyoruz.Bunun yanı sıra Çevik Akademi ve Lead markası çerçevesinde liderlik, teknoloji ve çevik metodoloji eğitimlerine katılım fırsatı sağlıyoruz. 
Oryantasyon ve İşbaşı Eğitim Programları ile işe yeni başlayan çalışanlarımızın pozisyonlarını ilgilendiren süreç ve sistemleri öğrenmelerini sağlıyoruz.


Performans Yönetimi

Koç Diyalog markasıyla devreye aldığımız performans sistemimiz kapsamında yılda 5 kere gelişimi destekleyen diyalog görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Objective ve Key Results (OKR’s) metodolojisiyle canlı ve dinamik hedef yönetimi uyguluyoruz.Performansta iş sonuçlarının yanı sıra iş sonuçlarına nasıl ulaşıldığı boyutlarını değerlendiriyoruz.

Öneri ve Ödül Sistemleri


Yaratıcı, yenilikçi ve değişime açık kurum kültürü ile fark yaratan bir çalışma ortamını geliştirmek amacıyla öneri ve ödül sistemleri uyguluyoruz. Değerlendirmelerin periyodik olarak duyurulmasının ardından, her yıl en iyi öneri ve fikir sahiplerini ödüllendiriyoruz.