Koçfinans

Koçfinans’ı Yakından Tanıyın

Koçfinans otomotiv sektöründe bireysel ve kurumsal finansal çözümler sunan bir finansman şirketidir.

Koçfinans’ı Yakından Tanıyın

Koçfinans otomotiv sektöründe bireysel ve kurumsal finansal çözümler sunan bir finansman şirketidir.

Otomotiv sektöründe bireysel ve kurumsal kredi hizmetleri sağlıyoruz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) tabiyiz ve Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Birliği (FKB) üyesiyiz. 

1995 yılında tüketiciye doğrudan finansman sağlamak amacıyla kurulduk. Kredi hizmeti veren bir finansman şirketi olarak Türkiye’de sektörün ilk ve öncü kurumuyuz.

Kredi alanındaki uzmanlığımız sayesinde çok çeşitli ve esnek finansman ürünleri sunuyor, satış öncesi ve satış anındaki finansman taleplerini kısa sürede, formalitesiz şekilde ve en az prosedürle karşılıyoruz.

Perakende satış finansmanın yanı sıra kurumsal satış finansmanı da sunuyoruz. İş ortaklarının ticaret hayatlarındaki başarılarını desteklemek ve finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bayi stok finansmanı, filo ve ağır vasıta tedariği gibi birçok alanda finansman çözümleri üretiyoruz. Nakit akışına uyumlu esnek ödeme seçenekleri ve proje bazlı finansman desteğiyle ticaret hayatına katma değer sağlıyoruz.

Otomotiv sektöründe sıfır km araçtan ikinci ele, binek ve hafif ticari araçtan ağır vasıtaya kadar geniş bir yelpazede kredi çözümlerimiz bulunuyor. 2008 yılında aldığımız sigorta acenteliği faaliyet izni ile kredileriyle bağlantılı olarak kasko, kredi koruma sigortası, kredili hayat sigortası gibi ürünleriyle sigorta hizmetleri de sunmaya başladık.

Şubesiz yapıda hizmet vermenin dinamizmi sayesinde hedef sektör ve markaların satıcılarıyla üyelik anlaşmaları yapıyor, müşterilerimizin kredi başvurusunu anlaşmalı satıcılarımız üzerinden alıyoruz. Bu amaçla Türkiye'deki ilk web tabanlı kredi başvuru portalı olan online otomasyon sistemini geliştirdik. Başvurunun değerlendirme aşamalarından geçerek kullanıma hazır hale gelmesine kadar geçen süreçte otomasyondan faydalanıyoruz. Bu sayede kredi başvurularını ortalama 30 dakikada yanıtlıyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını dijital platformda hızla çözmek için Online İşlemler kanalımız üzerinden hizmet veriyoruz. Bu kanal sayesinde müşterilerimiz kullandıkları kredilerle ilgili birçok işlemi diledikleri zaman, diledikleri yerden gerçekleştirebiliyor. Geri ödeme planı ve hesap hareketlerini görüntülemek, erken kapama tutarını öğrenmek ve rehin kaldırma talebinde bulunmak gibi işlemlerin yanı sıra dilerlerse canlı destek üzerinden de talep ve sorularını iletebiliyorlar.

Yenilikçi ve müşteri odaklı bir şirket olarak kredi süreçlerimizi dijitalleştirdik. Çünkü müşterilerimize yeni ve alternatif erişim kanalları yaratmayı çok önemsiyoruz. 2017 yılında müşterilerimizin doğrudan kredi başvurusunda bulunmasını sağlayan Online Başvuru platformunu hayata geçirdik. Bu platform ile müşterilerimiz, ihtiyaç duydukları kredi türünü seçip birkaç adımda kolay ve hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunabiliyor, başvuru sonuçlarını da anında görebiliyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan potansiyel müşterilerimiz, verdiğimiz ön onay ile Koçfinans anlaşmalı satış noktaları üzerinden kredi işlemlerini tamamlayabiliyor.

İnsan kaynağı alanında da yenilikçilik stratejisini benimsiyoruz. Çalışanlarımızın yaratıcı fikirler üretmesi, inovasyon projeleri geliştirmesi, teknolojik uygulamalar veya süreç uygulamalarında fikirlerini hayata geçirmeleri için gerekli olan ortamı yaratıyoruz. Sektörün ilk şirketi olarak yenilikçi çalışma kültürümüz ve yetiştirdiğimiz nitelikli ekibimizle sektöre değer kazandırıyoruz.

Dinamik iş süreçlerimiz ve teknolojik altyapımızla müşterilerimize her zaman en hızlı, en kaliteli ve en yalın kredi hizmetini en iyi deneyimle vermeyi hedefliyoruz.