Koçfinans’ı Yakından Tanıyın

Koçfinans başta otomotiv sektörü olmak üzere, mortgage, hizmet, eğitim, mobilya ve benzeri sektörlerde faaliyet gösteren bir finansman şirketidir.

Koçfinans’ı Yakından Tanıyın

Koçfinans başta otomotiv sektörü olmak üzere, mortgage, hizmet, eğitim, mobilya ve benzeri sektörlerde faaliyet gösteren bir finansman şirketidir.

Koçfinans, otomotiv sektörü başta olmak üzere eğitim ve konut kredilerine yönelik faaliyet gösteren bir finansman şirketidir.

6361 sayılı kanun ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’na tabi olan Koçfinans, aynı zamanda Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Birliği (FKB) üyesidir.   

1995’te tüketiciye doğrudan finansman sağlamak amacıyla kurulan Koçfinans, birden çok sektöre kredi hizmeti veren bir finansman şirketi olup Türkiye’de sektörün ilk ve öncü kurumu konumundadır.

Kredi işinde uzmanlaşmış olması sayesinde çok çeşitli ve esnek finansman ürünleri sunan Koçfinans, satış öncesi ve satış anında müşterilerinin finansman talebini çok kısa sürede, formalitesiz şekilde ve en az prosedürle karşılamaktadır.

Koçfinans, perakende satış finansmanın yanısıra kurumsal satış finansmanı alanında da faaliyet göstermektedir. Kurumsal kredileri ile iş ortaklarının ticaret hayatlarındaki başarılarını desteklemek ve finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bayi stok finansmanı, filo ve ağır vasıta tedariği gibi pek çok alanda finansman çözümleri sunmaktadır. Nakit akışına uyumlu esnek ödeme seçenekleri ve proje bazlı finansman desteğiyle ticaret hayatına katma değer sağlamaktadır.

Otomotiv sektöründe sıfır km araçtan ikinci ele, binek ve hafif ticari araçtan ağır vasıtaya kadar geniş bir yelpazede kredi çözümleri sunan Koçfinans, aynı zamanda 2008 yılında aldığı sigorta acenteliği faaliyet izni ile kredilerileriyle bağlantılı olarak kasko, kredi koruma sigortası, kredili hayat sigortası gibi ürünleriyle sigorta hizmetleri de sağlamaktadır.

Şubesiz yapıda hizmet veren Koçfinans, hedef sektör ve markaların satıcılarıyla üyelik anlaşmaları yapıp, müşterilerinin kredi başvurusunu satıcılar üzerinden alarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu amaçla geliştirdiği Online Otomasyon Sistemi Türkiye'deki ilk web tabanlı kredi başvuru portalı olma özelliği taşımaktadır. Başvurunun değerlendirme süreçlerinden geçerek kullanıma hazır hale gelmesine kadar geçen süreçte de yoğun olarak otomasyon kullanılmakta ve ortalama 30 dakikada kredi başvuruları yanıtlanmaktadır.

Koçfinans, müşterilerinin ihtiyaçlarına dijital platformda çözüm yaratmak amacıyla Online İşlemler hizmeti vermektedir. Bu kanal ile müşteriler kullandıkları kredilerine yönelik pek çok işlemi her zaman, her yerden mobil ve self servis olarak yapabilmektedirler. Online İşlemler üzerinden geri ödeme planı ve hesap hareketleri görüntüleme, erken kapama tutarı öğrenme ve rehin kaldırma gibi birçok işlem kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. 

Yenilikçilik, müşteri odaklılık ve  dijital dönüşüm stratejileri paralelinde kredi süreçlerinin dijitalleştirilmesi, müşteriye yeni ve alternatif erişim kanalları yaratılmasına odaklanan Koçfinans, 2017 yılında dijital platformda potansiyel müşterilerden doğrudan kredi başvurusu almayı sağlayan Online Başvuru platformunu hayata geçirmiştir. Online Başvuru özelliği sayesinde müşteriler, başvuru platformuna girdikten sonra ihtiyaç duydukları kredi türünü seçip birkaç adımda kolay ve hızlı bir şekilde başvuru yapabilmekte, başvuru sonucunu anında görebilmektedirler. Başvuru sonucu olumlu olanlara ön onay verilmekte, böylece potansiyel müşteriler kredileri hazır olarak Koçfinans anlaşmalı satış noktalarına yönlendirilmektedir.

Koçfinans, insan kaynağı alanında da yenilikçilik stratejisini benimsemektedir. Çalışanlarının yenilikçi fikirler getirmesine, fikirlerine yönelik inovasyon projelerine katılımına, teknolojik veya süreç uygulamalarında bu fikirleri hayata geçirebilmelerine önem vermektedir. Koçfinans, sektörün ilk şirketi olarak, yenilikçi çalışma kültürüyle, yetiştirdiği kaliteli kadrosuyla da sektöre değer kazandırmaktadır.

Konusunda uzman ekibi, yenilikçi, dinamik iş süreçleri ve teknolojik alt yapısıyla müşterilerine her zaman en hızlı, en kaliteli ve en yalın kredi hizmetini en iyi deneyimle vermeyi hedeflemektedir.