Koçfinans
1995

Tüketiciye doğrudan finansman sağlamak amacıyla Türkiye’nin ilk finansman şirketi olarak kurulduk.

2008

Konut kredisi ve sigorta acenteliği alanlarında faaliyet izni aldık.

2017

Online Başvuru platformunu açtık.

2019

AR-GE Merkezi onayını alarak sektörde bu unvanı taşıyan ilk finansman şirketi olduk.

2022

Koçfinans Mobil uygulamasını yayına aldık.

2022

Koçfinans iştiraki olan sigorta şirketimiz KF Sigorta A.Ş. kuruldu.


 • 1995

  Tüketiciye doğrudan finansman sağlamak amacıyla Türkiye’nin ilk finansman şirketi olarak kurulduk.

 • 1997 1997

  Türkiye'nin ekonomik koşullarını, Koç Topluluğu'nun kendine özgü yapısını ve organizasyonunu göz önünde bulundurarak ürettiğimiz projelerle yepyeni bir kredilendirme sisteminin öncüsü olduk.

 • 1998 1998

  Türkiye'de ISO belgesi alan ilk tüketici finansmanı şirketi olduk.

 • 2000 2000

  Türkiye genelinde hizmet verdiğimiz satış noktası sayısı 1000’e yaklaştı.

 • 2008 2008

  Konut kredisi ve sigorta acenteliği alanlarında faaliyet izni aldık. Kredi ürünlerimiz arasına konut kredisini de ekledik. Müşterilerimize, kullandıkları kredilere yönelik sigortacılık hizmeti sunan ilk finansman şirketi olduk.

 • 2011 2011

  Risk bazlı fiyatlama uygulamasını sektörde hayata geçiren ilk şirket olarak öncü ve yenilikçi pozisyonumuzu güçlendirdik.

 • 2012 2012

  Yıl sonunda yürürlüğe giren Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu ile nihai tüketimin yanında her türlü mal veya hizmet alımını kredilendirme yetkisine sahip olduk ve ünvanımızı Koç Finansman A.Ş. olarak değiştirdik.


 • 2013

  Otomotiv kredileri başta olmak üzere beyaz eşya ve ev elektroniği, mutfak-mobilya, motosiklet, eğitim, konut, konut teminatlı ihtiyaç kredisi, ağır vasıta kredisi dahil tüm sektör ve markalarda kredi hizmeti veren Türkiye'nin ilk finansman şirketi olduk. Uzman ekiplerimiz, yenilikçi, dinamik iş süreçlerimiz ve teknolojik alt yapımızla müşterilerimize daima en hızlı, en kaliteli ve en yalın kredi hizmetini vermeyi hedefliyoruz.

 • 2017 2017

  Online Başvuru platformunu kullanıma açarak müşterilerimize dijital ortamda kredi başvuru imkanı sunduk.

 • 2019 2019

  AR-GE destekli yeni teknolojileri iş süreçlerimize dahil ettik. Dijital dönüşümü bir adım öteye taşıdık ve müşteri beklentileri doğrultusunda veri odaklı analitik projelere imza atmaya başladık. AR-GE Merkezi onayını alarak sektörde bu unvanı taşıyan ilk finansman şirketi olduk.

 • 2022 2022

  Koçfinans mobil uygulamamız ile tek tıkla kredi başvurusu olanağı sağlarken, mevcut müşterilerimizin kredilerine ilişkin geri ödemelerini takip edebilmelerini ve daha bir çok işlemi kolayca yapabilmelerini sağladık.

 • 2022 2022

  Koçfinans çatısı altında sigortacılık hizmetlerini dijital yollardan sunmayı hedefleyen sigorta şirketimiz KF Sigorta AŞ. kuruldu. Sigola markası ile tüketicilerin taşıt sigortaları başta olmak üzere sigorta ürünlerine kolayca ulaşabilmesi için acentesi olduğu sektör lideri sigorta şirketleri ile hizmet vermeye başladı.