Koçfinans
İkinci el taşıt kredisi2.El Taşıt Kredisi

İkinci el araç finansmanı ürünümüz Koçfinans KrediTaşıt 2. el, seçilmiş galeri ve bayilerden oluşan ikinci el satış noktalarında ve anlaşmalı online satış platformlarında yer alan araçların alımı için avantajlı kredi imkanı sağlar.

Koçfinans 2. el taşıt kredisine birkaç adımda Online Başvuru yaparak ya da anlaşmalı satış noktalarında  herhangi bir evrak ihtiyacı olmadan kolayca başvurabilir, kredinizin çok hızlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Online başvuru yapmak isterseniz anlaşmalı olduğumuz 2. el araç platformlarındaki ilanlara göz atabilir, kredi hesaplaması yapabilir, başvurunuzu kolayca tamamlayabilirsiniz.


Koçfinans Anlaşmalı 2.El Araç Platformları

 Fordikinciel.com

Binek ve Hafif Ticari
Tüm Marka Araçlar İçin

13 Yaşa Kadar 12 Aya Varan
Vade Seçenekleri

Evraksız ve Hızlı Değerlendirme

İkinci El Taşıt Kredisi Hesaplama
warn Maksimum 36 ay vade girebilirsiniz.
warn Maksimum 36 ay vade girebilirsiniz.
warn Maksimum 12 ay vade girebilirsiniz.
TL
AY
Taksit Tutarı -
Faiz Oranı %-
HEMEN BAŞVUR

İkinci El Araç Kredisi Nedir? Şartları Nelerdir?

2. el araç kredisi, satılmakta olan ikinci el araçlar için verilen kredidir. İkinci el araç kredisi şartları, kredi verilen aracın tescil durumuna göre değişebilir. 2. el araç kredisi şartları 2023 için nelerdir? Hemen sıralayalım:

İkinci el araç kredisi için müşterinin krediye uygunluk durumu değerlendirilir. Kredi veren kuruluşlar, müşterinin gelir durumunu, varlıklarını, borçlarını ve kredi geçmişini değerlendirerek müşterinin krediye uygunluk durumunu belirler.
İkinci el taşıt kredisi almak için araç satın alınacak olması şarttır. Kredi verilen tutar, araç satın alındıktan sonra ödenir.
İkinci el araç satın alınırken, aracın tescil durumu dikkate alınır. Tescilsiz araç için kredi verilemeyebilir.
2. el taşıt kredisi şartlarından biri de aracı satın alacak kişinin kimlik bilgilerinin sunulmasıdır. Kredi verilen araç, kredi verilen kişinin adına tescil edilecektir.

İkinci El Araç Kredisi Hesaplama Aracı ile kredi miktarınıza göre ödeme planınızı kolayca belirleyebilirsiniz.


İkinci El Araç Kredisi Nasıl Alınır?

İkinci el taşıt kredisi şartlarını sağladıysanız aşağıdaki adımları takip ederek ihtiyacınız olan krediyi alabilirsiniz.

Kredi başvurusunda bulunun: Kredi başvurusu yaparken araç satın alacak olmanız beklenir ve araç sizin üstünüze olacaksa kimlik bilgileriniz istenir. Koçfinans 2. el taşıt kredisine Online Başvuru yaparak ya da anlaşmalı satış noktalarında herhangi bir evrak gerekmeden kolayca başvurabilir, kredinizin çok hızlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Krediniz değerlendirilsin: Bu aşamada kredi koşulları belirlenecektir. Kredi koşulları; kredinin faiz oranı, vade süresi ve ödeme planı gibi konuları içerir. Bu koşullar, krediye uygunluk durumunuz ile ihtiyaçlarınıza göre belirlenir. “2. el araç kredisi yüzde kaç veriliyor?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabı da krediye uygunluk durumunuza göre değişecektir.

Krediniz hazır: Değerlendirme sonrası eğer tüm şartları karşılarsanız ikinci el kredinizi hemen alıp kullanabilirsiniz.

2. El Araç Kredisi Hesaplama Aracı ile kredi miktarınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


İkinci El Araç Kredisinde Yaş Sınırı Var mıdır?

Peki ikinci el araç kredisi kaç yaşa kadar verilir? Yani kaç yaşa kadar olan otomobiller taşıt kredisi ile alınabilir? Türkiye’de ikinci el araç kredisi veren kuruluşların çoğu araçlar için yaş sınırı belirler. İkinci el araç kredisi ile genellikle maksimum 8 yaşına kadar olan araçlar için kredi kullanılabilir. Ancak bazı kuruluşlar daha geniş yaş aralıklarını kapsayan seçenekler sunabilir.


İkinci El Araç Kredisi Faiz Oranları Nelerdir?

İkinci el araç kredisi faiz oranları, finansman sağlayan kuruluşun belirlediği bir orandır ve piyasa koşullarına göre değişebilir. Faiz oranı, kredi miktarının anapara ve faiz ödemesi ile ödeneceği süre boyunca ödenecek toplam tutarı belirler. Faiz oranları, genellikle yıllık olarak ifade edilir ve yüzde cinsinden belirlenir.

İkinci el araç kredisi faiz oranları, finansman sağlayan kuruluşun belirlediği bir orandır ve piyasa koşullarına göre değişebilir. Faiz oranı, kredi miktarının anapara ve faiz ödemesi ile ödeneceği süre boyunca ödenecek toplam tutarı belirler. Faiz oranları, genellikle yıllık olarak ifade edilir ve yüzde cinsinden belirlenir.

2. el araç kredisi faiz oranları, kuruluştan kuruluşa değişebilir. Örneğin bankalar tarafından sunulan kredi faiz oranları, ikinci el araç kredisi faiz oranlarından daha düşük olabilir. Ancak, bankaların kredi verme koşulları özel finans kuruluşları kadar esnek olmayabilir ve özel finans kuruluşları kadar uzun sürelerde ödeme imkânı sunmayabilirler.

Adım Adım Kredi

İkinci El Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  • Bireysel müşteriler için Kimlik belgesi fotokopisi, İkametgah adresi teyit edilemeyen müşteriler için son 3 aya ait adres belgesi
  • Serbest meslek sahibi müşteriler için Kimlik belgesi fotokopisi, İkametgah adresi teyit edilemeyen müşteriler için son 3 aya ait Adres belgesi, Vergi levhası, Araç alımlarında aracını ticari amaçlı kullanacak müşterilerden Güncel Oda sicil kaydı, Araç alımlarında aracını ticari amaçlı kullanacak müşterilerden “taşıtın işletme aktifine kaydedildiğini gösterir Mali Müşavir onaylı kayıt belgesi”
  • Tüzel müşteriler için %25 üzeri paya sahip ortakların kimlik belgesi fotokopileri, Güncel ortaklık ve sermaye yapısını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi, Güncel noter onaylı imza sirküleri, Araç alımlarında aracını ticari amaçlı kullanacak müşterilerden “taşıtın işletme aktifine kaydedildiğini gösterir Mali Müşavir onaylı kayıt belgesi”
Önemli Not:

Kredi onayına istinaden, 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkındaki Kanun ve ilgili yönetmelikler gereği beyan edilen adresin doğruluğu; tüketici adına son 3 aydan birine ait telefon, elektrik, doğalgaz gibi bir abonelik faturası, ikametgah belgesi veya herhangi bir kamu kurumu tarafından verilen belgelerle (vergi makbuzu vs.) teyit edilir.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) yayınlamış olduğu 21/02/2022 tarihli karar gereğince; binek araç edinimi amacıyla; “gerçek kişi” ve “gerçek kişi vergi levhalı olup, oda sicil kaydı olmayan” taşıt kredilerinde, araç fatura tutarı 400.000 TL'ye kadar olan araçlarda minimum %30 peşinat; araç fatura tutarı 400.000 TL ile 800.000 TL arasında olan araçlarda minimum %50 peşinat; araç fatura tutarı 800.000 TL ile 1.200.000 TL arasında olan araçlarda minimum %70 peşinat; araç fatura tutarı 1.200.000 TL ile 2.000.000 TL arasında olan araçlarda minimum %80 peşinat zorunluluğu vardır.

“Gerçek kişi vergi levhalı olup, oda sicil kaydı olan” ve “tüzel” kişi için kullandırılan taşıt ve taşıt teminatlı kredilerde peşinat zorunluluğu olmayıp; araç fatura tutarının tamamı için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Diğer Kredilerimizi Gördünüz Mü?