Ödüller ve Bizden Haberler

 

2. El Online Başvuru Projemiz ile IDC Türkiye Finans Teknoloji Yarışmasında 3.lük Kazandık!

20 Kasım 2017’de IDC Türkiye’nin düzenlediği ve finans sektörünün önde gelen kurumlarının katıldığı Finans Teknoloji Ödül Töreni’nde E-kf 2. El Online Başvuru Platformu Projemiz, yarışmanın Müşteri Deneyimi kategorisi’nde 3.’lük ödülüne layık görüldü. Fintek’lerden büyük ölçekli banka ve finans Kurumlarına kadar, 20 firmadan 36 projenin yarıştığı 2017 Finans Teknoloji Ödülleri, sektörün lider kurumlarında yer alan CIO, üst düzey yöneticiler ve akademisyenlerden oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Şirketimizin Dijital Dönüşüm sürecinde hayata geçirdiği ödüllü projemizle 2.el araç satın alımı için finansman ihtiyacı olan müşterilerimize dijital platformda iyi bir kullanıcını deneyimi yaşatmayı hedefledik. 2. el online kredi başvuru platformuyla fordikinciel.com, sahibinden.com gibi mevcut ve yeni eklenecek benzer kanallar üzerinden müşteriler Koçfinans 2. el araç kredisine anlık olarak her yerden başvurabiliyor. İlgili kanal üzerinde, ilgilendikleri araca ait özellik ve fiyata göre kredi hesaplaması yapabiliyor, seçtiği koşullar ile başvurularını iletip sonucunu anında öğrenebiliyor.

Bu projemizle, şirket değerlerimizin başında gelen “Önce Müşteri” yaklaşımını her aşamada göz önünde bulundurarak müşteri deneyimi odaklı bir platform oluşturmaktan ve projemizin ödüle layık görülmesinden dolayı gurur duyuyoruz.

Haberimizin görseli için tıklayınız.

Koçfinans’a Teknoloji Ödülü

Koçfinans CIO’su Mine Çıkrıkçı, 7. CIO Ödülleri’nde ödüle layık görüldü. Uluslararası yayıncı IDG lisansıyla dünyada 40’tan fazla ülkede düzenlenen CIO Ödülleri, Türkiye’nin önde gelen kurumlarının hayata geçirdiği yenilikçi ve başarılı projeleri değerlendiriyor.

IDC Finans Teknoloji Konferansı’ndan Proje Ödülü!

20 Ekim Perşembe günü gerçekleşen IDC Finans Teknoloji Konferansı’nda proje ödülü kazandık. Koçfinans olarak uzun zamandır uygulamalarımızı kendi sistem odamızda yönettiğimiz veritabanı sunucularıyla desteklemekteydik. Birkaç yıl önce sunucularımızı Koçsistem veri merkezine taşıdık. Ortalama 4 yılda bir yeni teknoloji ve kapasite artışı ile güncellediğimiz veritabanı sunucularımızı, bu yıl Koçsistem Maximus Exa bulut hizmeti ile sunulan Supercluster sunucularına taşımaya karar verdik ve projemizi başlattık. Yüksek maliyeti nedeniyle tek başına sahip olmayı düşünmediğimiz Exadata teknolojisinin getirdiği performans avantajlarına bu hizmet kapsamında kavuşmuş olduk. Ayrıca paylaşımlı bulut hizmeti ile sunulan altyapı desteği ile güvenlik, yönetim, performans ve kapasite avantajlarına ve daha yüksek SLA düzeylerine ulaştık. Değişen piyasa ve şirket ihtiyaçları için esnek kapasiteli ve uygun maliyetli bu çözümü seçtiğimiz için şirket olarak memnunuz. POC aşamasından başlayarak, Koçfinans ve Koçsistem ekiplerinin uyumlu çalışması ile sorunsuz bir geçiş gerçekleştirdik.

Kredidakik'e WebAwards'tan "Standart of Excellence" ödülü!

Arçelik ve Beko beyaz eşya kredimiz Kredidakik için 2016 yılında hayata geçirdiğimiz web sitesi ile Web Marketing Assocation (WMA) tarafından düzenlenen dünyanın en prestijli web ödüllerinden olan Web Awards’ta 'Finansal Servisler' kategorisinde 'Standart of Excellence' ödülünü aldık!

Dünyanın dört bir yanından başvuru kabul eden ve jürisini sektörün duayenlerinin oluşturduğu WebAwards'tan ödülle döndüğümüz için mutluyuz.

Bol ödüllü web sitemiz kredidakik.com.tr'yi ziyaret edin, güncel kampanya ve fırsatlardan haberdar olmaya devam edin.

Koçfinans’ta "Yeni Şeyler" Zamanı!

Koç Holding’in başlatmış olduğu “Koç İnovasyon Programı”na gönüllü katılım sağlayan şirketlerden Koçfinans, 24 Mart’ta İnovasyon Programı’nın lansman törenini gerçekleştirdi ve açılış konuşması Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu'nun tarafından yapıldı. Koçfinans Genel Müdürü ve aynı zamanda şirketin İnovasyon Lideri Pınar Kitapçı, 2014 yılında başladıkları dönüşüm yolculuğunda, odak alanlarını yenilikçilik, yaratıcılık ve müşteri odaklılık üzerine belirlediklerini, şirketin vizyon ve misyonunu bu alanlar ışığında şekillendirdiklerini paylaştı.

Sunumunda, dünyadan ve sektörden örnekler vererek inovatif olmak için neler yapılması gerektiğini paylaşan inovasyon lideri, müşteriye kulak vermenin önemini de vurguladı. Ayrıca, müşteriden yola çıkmayan fikirlerin inovasyondan uzaklaşacağını, inovatif fikirlerin kaynağında ise çalışanların cesaretlerinin olduğundan bahsetti.

İnovasyon Programı “Yeni Şeyler”in ismi ve logosu Koçfinans çalışanlarının katıldığı sürpriz bir oyunla lanse edildi. Logonun barındırdığı artıların, şirkete ve çalışanlara katacağı değeri simgelediği vurgulandı. Şirketin gelecek projeleri arasında yerini alacak öneriler için bir zemin oluşturacak "Yeni Şeyler" İnovasyon Programı, çalışanlar arasında heyecanla karşılandı.

Haberimizin tamamı için tıklayınız.Koçfinans B2B portalı, Horizon Interactive Awards’dan Silver ödül aldı.

Koçfinans, 2015 yılında yenilediği Üye İş Yeri Portalı ile, dünyanın en prestijli interaktif iletişim ödüllerinden olan ve 21 ülkeden 1.100 projenin değerlendirildiği Horizon Interactive Awards’tan B2B kategorisinde Silver ödüle layık görüldü.Koçfinans, CIO Dergisi tarafından En Başarılı Teknoloji Dalında Ödüle layık görüldü...

Vodafone Türkiye'nin ana sponsorluğunda ve Microsoft Türkiye'nin altın sponsorluğunda, CIO dergisi tarafından 2015 yılında altıncısı düzenlenen CIO ödüllerinde Koçfinans Bilgi Teknolojileri Müdürü Mine Çıkrıkçı, hayata geçirilen yenilikçi ve başarılı bilgi teknolojileri projesi ile ödüle layık görüldü.


Koçfinans İnovalig'de "İnovasyon Stratejisi" Kategorisinde 8. Sırada Yer Aldı...

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve uluslararası yönetim danışmanlığı firması A.T. Kearney'nin işbirliğiyle gerçekleşen Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı olan ve 460 firmanın katıldığı İnovaLİG’de Koçfinans, İnovasyon Stratejisi kategorisinde yarı finale kalarak 8. sırada yerini aldı.


Yenilenen kocfinans.com.tr'ye 4 saygın ödül!

Koçfinans'ın 2014 içerisinde yeni tasarımına kavuşan kurumsal web sitesi kocfinans.com.tr, çeşitli global ve yerli web yarışmalarında prestijli ödüllere layık görüldü. Bu yıl; Communicator Awards ve Horizon Interactive Awards yarışmalarının "Finans" kategorilerinde "Silver", 12. Altın Örümcek Web Ödülleri yarışması "Bankacılık ve Finans" kategorisinde "Halkın Favorisi", Web Awards yarışmasında "Bankacılık ve Finans" kategorisinde “mükemmellik standardı” ödülüne layık görüldü.Ödülleri yeni yüzüyle yayın hayatını sürdüren kocfinans.com.tr’nin oldu.

Altın Örümcek

Ülkemizin önde gelen web yarışmalarından Altın Örümcek, birçok kategoride, sektörlerinin önde gelen markalarını kıyasıya bir rekabet ile bir araya getirdi. 2014 yılında 12.’si düzenlenen yarışmada kocfinans.com.tr rakiplerini geride bırakarak "Bankacılık ve Finans" kategorisinde "Halkın Favorisi" ödülüne uzandı.

Horizon Interactive Awards

Uluslararası arenada bir çok prestij sahibi markanın dijital mecralara dair çeşitli çalışmalarıyla boy gösterdiği Horizon Interactive Awards, bu yıl 12. kez sahne aldı. Amerika merkezli yarışmada "Finans" kategorisinde yarışan kocfinans.com.tr, "Silver" ödüle layık görüldü.

Communicator Awards

Koçfinans kurumsal web sitesinin ödüllendirildiği bir diğer yarışma, 2014 yılında 20. yaşını kutlayan "Communicator Awards" oldu. Academy of the Visual Arts tarafından desteklenen yarışmada kocfinans.com.tr bir çok prestijli markayı geride bırakarak organizasyonun "Silver" ödülünü kazandı.

Web Awards

Web Marketing Association tarafından düzenlenen uluslararası WebAwards 2014, “Bankacılık & Finans” kategorisinde mükemmellik standardı ödülüne layık görüldü.