Kurumsal

 

1995 "Tüketiciye doğrudan finansman sağlamak" amacıyla kuruldu.

1997 Türkiye'nin ekonomik koşullarını, Koç Topluluğu'nun kendine özgü yapısını ve organizasyonunu göz önünde bulundurarak ürettiği projelerle yepyeni bir kredilendirme sisteminin öncüsü oldu.

1998 Türkiye'de ISO belgesi alan ilk tüketici finansmanı şirketi oldu.

2000 Türkiye genelinde hizmet verdiği satış noktası sayısı 1000’e yaklaştı.

2008 Konut kredisi ve sigorta acenteliği faaliyet iznini aldı. Ürünleri arasına konut kredisini de katarak; tüm marka ve sektörlerde faaliyet gösteren ve kullandırdığı kredilere yönelik müşterilerine sigortacılık hizmeti sunan ilk finansman şirketi oldu.

2011 Risk bazlı fiyatlama uygulamasını sektörde uygulayan ilk şirket olarak öncü ve yenilikçi pozisyonunu daha da güçlendirdi.

2012 Yıl sonunda yürürlüğe giren Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu ile nihai tüketimin yanında her türlü mal veya hizmet alımını da kredilendirme yetkisine sahip olarak ünvanı Koç Finansman A.Ş olarak değişti.

2013 Kurulduğu günden bu yana yaklaşık 3,7 milyon tüketiciye toplam 7,5 milyar USD tutarında kredi kullandırdı.

Koçfinans, Otomotiv kredileri başta olmak üzere, konut, konut teminatlı tüketici kredisi, ağır vasıta, traktör, eğitim, motosiklet, mutfak kredisi dahil tüm sektör ve markalarda kredi hizmeti veren Türkiye'nin ilk ve tek finansman şirketidir.

Konusunda uzman çalışan kadrosu, yenilikçi, dinamik iş süreçleri ve teknolojik alt yapısıyla Koçfinans, Türkiye genelinde müşterilerine her zaman en hızlı, kaliteli ve en yalın kredi hizmetini vermeyi hedeflemektedir.