İkinci El

 

Otomotiv bayilerinden ve galerilerden oluşan geniş yetkili satıcı ağımız içinde dilediğiniz marka ve modeldeki 2. el araca Koçfinans kredisiyle kolayca sahip olabilirsiniz. Üstelik herhangi bir banka şubesine gitmenize ve beklemenize gerek kalmaz. Ayrıca www.carbook.com.tr ve www.fordikinciel.com sitelerinden aynı anda hem aracınızı seçip hem de doğrudan Koçfinans 2. el kredisine başvurabilirsiniz.

HESAPMATİK
 • Nasıl Kullanılır?

  Araç seçimi ve kredi başvurusu için “Kredi Noktaları” menüsündeki Koçfinans Yetkili Satıcılarıyla temasa geçmeniz yeterlidir.

  Paylaşacağınız bilgiler doğrultusunda kredi başvurunuz birkaç dakika içerisinde Yetkili Satıcımız tarafından online olarak Koçfinans’a iletilir.

  Başvurunuz, bilgilerinizin Koçfinans’a ulaşmasından itibaren ortalama 30 dakika içinde değerlendirilerek sonuç tarafınıza bildirilir.

  Ayrıca www.carbook.com.tr, www.sahibinden.com , www.neziroglu.com.tr ve www.fordikinciel.com sitelerinden aynı anda hem aracınızı seçip hem de doğrudan Koçfinans 2. el kredisine başvurabilirsiniz. Başvurunuzun sonucu size iletilecek ve seçtiğiniz aracın satışını yapan Yetkili Satıcı ile temasa geçmeniz sağlanacaktır.

 • Başvuru Aşamasında İstenen Belgeler

  Gerçek kişiler için:

  • İkametgah veya tüketici adına kayıtlı son 3 aya ait telefon, elektrik, doğalgaz veya su faturası
  • Kimlik Belgesi

  Tüzel kişiler için:

  • Ticaret Sicil Gazetesi (ortaklık yapısının görüleceği)
  • Oda Kayıt Belgesi (son 6 aya ait)
  • İş telefon faturası (Son 3 aya ait, şirket/ortak adına kayıtlı)

  Önemli Not:

  Kredi onayına istinaden, 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkındaki Kanun ve Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelik gereği beyan edilen adresin doğruluğu; tüketici adına son 3 aydan birine ait telefon, elektrik, doğalgaz gibi bir abonelik faturası, ikametgah belgesi veya herhangi bir kamu kurumu tarafından verilen belgelerle (vergi makbuzu vs.) teyit edilir.
 • Kredi Koşulları
  • Seçilen araç maksimum 8 yaşında olmalıdır.
  • 3-48 ay vade aralığında kredi kullanabilirsiniz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) yayınlamış olduğu 31/12/2013 tarihli Yönetmelik gereğince; binek araç edinimi amacıyla;“gerçek kişi” ve “gerçek kişi vergi levhalı olup, oda sicil kaydı olmayan” taşıt ve taşıt teminatlı kredilerde, araç fatura tutarı 50.000 TL'ye kadar olan araçlarda minimum %30 peşinat; 50.000 TL üzeri araçlarda, 50.000 TL’ye kadar olan kısmının %30'u ve 50.000 TL’yi aşan kısmının %50'sinin toplamı kadar minimum peşinat zorunluluğu vardır. “Gerçek kişi vergi levhalı olup, oda sicil kaydı olan” ve “tüzel” kişi için kullandırılan taşıt ve taşıt teminatlı kredilerde peşinat zorunluluğu olmayıp; araç fatura tutarının tamamı için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • Değerlendirme sonucundaki kredi skoruna göre değişen faiz oranı ve vade teklifimizle size en uygun ödeme planını oluşturabilirsiniz. 
 • Ödeme Planı Seçenekleri

  Koçfinans’ın sunduğu, bütçenize uygun ödeme planlarından birini seçebilirsiniz.

  Eşit Ödemeli

  Vade boyunca aylık taksitleri eşit olan ödeme tipidir.

  Ödemesiz Süreli

  Taksit ödemelerinin belirli bir süre ertelendiği ödeme tipidir.

  Ara Ödemeli

  Vade boyunca belirlenen dönemlerde kredi tutarının belirli bir oranında ara ödeme yapıldığı, diğer taksit tutarlarının düşürülebildiği ödeme tipidir.

  Artan Ödemeli

  Aylık ödemelerin, belirlenen periyodlarda, belirli oranda arttırılabildiği ödeme tipidir.