Sigorta

 

 • Kredi Koruma Sigortası

  Taksitlerinizi güvence altına almak, "ya başıma bir şey gelirse" endişesi yaşamadan kredi süresi boyunca rahat etmek ister misiniz?

  Kredi Koruma Sigortası, kredinizin süresi boyunca işsizlik de dahil olmak üzere, beklenmeyen risklerin gerçekleşmesi halinde devreye girer ve taksitlerinizi sizin yerinize öder.

  Hayat sigortası ile gelir kaybı yaratacak ve karşılaşılması muhtemel risklere karşı da korunursunuz.

  Henüz kredinizi kullanmadıysanız, taksitlerinize eklenecek küçük bir tutar ile bu sigortaya kolayca sahip olabilirsiniz.

  Kredi açılışını takip eden 30 gün içinde bu sigortaya sahip olmak için, 0216 556 0303 nolu Koçfinans Tüketici Hattı'nı arayabilirsiniz.

 • Kimler Faydalanabilir?
  • Koçfinans'tan kredi kulllanan gerçek kişiler veya tüzel kişi kefili olanlar,
  • Minimum 18 yaşında olup, kredinin vade sonunda maksimum 65 yaşında olacaklar,
  • Eşit taksit ödemeli kredi seçeneğini seçenler,
  • Herhangi bir kronik /tedavisi süren hastalığı veya engellilik durumu olmayanlar.
 • Teminat Tablosu

  BORDROLU ÇALIŞANLAR İÇİN

  SERBEST MESLEK SAHİPLERİ VE DEVLET MEMURLARI İÇİN

  EV HANIMLARI, ÖĞRENCİLER, EMEKLİLER İÇİN

  Hayat

  Hayat

  Hayat

  Tam ve Daimi Maluliyet

  Tam ve Daimi Maluliyet

  Tam ve Daimi Maluliyet

  İstek Dışı İşsizlik

  Kaza ve Hastalık Sonucu Geçici Maluliyet

  Tehlikeli Hastalıklar

 • Ana Teminatlar
  • Vefat Bu teminat ile yaşam kaybı durumunda sigortanız kredi borcunuzun tamamını kapatır. Kredi Koruma Sigortası alan herkes bu teminatın koruması altındadır.
  • Tam ve daimi maluliyet Kredi süresi içinde tam ve sürekli olarak malul kalmanız durumunda, sigortanız kredi borcunuzun tamamını kapatır. Kredi Koruma Sigortası alan herkes bu teminatın koruması altındadır.
 • Dönüşümlü Teminatlar

  Kredi Koruma Sigortası'nın klasik hayat poliçelerinden en büyük farkı, gelir kaybından dolayı ödeyemediğiniz taksitlerinizi güvence altına almasıdır.

  Gelir kaynağınıza göre aşağıdaki teminatlardan birisi taksit ödemelerinizi kredi süresi boyunca dönüşümlü olarak korur. Bu teminatlar sigorta başlangıç tarihinden itibaren 1-3 ay arası değişen muafiyet sürelerinden sonra devreye girer.

  • İstek Dışı İşsizlik
   İşinizi isteğiniz dışında kaybetmeniz durumunda bu teminat devreye girer ve siz tekrar iş bulana kadar kredi taksitlerinizi sizin yerinize öder. Bu teminattan bordrolu çalışan herkes yararlanır. Sigorta tarafından ödenecek taksit sayısı her işsizlik olayı için 6 taksitle sınırlıdır. Üstelik bu teminat kredinizin süresince toplam 18 taksitinizi korur. Bu teminattan faydalanabilmeniz için 180 gün aralıksız çalışmış olmalı ve 30 günden uzun süreli işsiz kalmış olmalısınız.
  • Kaza ve hastalık sonucu geçici maluliyet
   Kaza veya hastalık sonucu 30 günden uzun süreyle iş göremez duruma gelirseniz, sigortanız kredi taksitlerini siz iyileşinceye kadar sizin yerinize öder. Bu teminattan serbest meslek sahipleri ve devlet memurları yararlanır. Sigorta tarafından ödenecek taksit sayısı her olay için 6 taksitle sınırlıdır. Üstelik bu teminat kredinizin süresince toplam 18 taksitinizi korur.
  • Tehlikeli hastalık
   Kredi süresi içinde kanser, felç, kalp krizi, böbrek yetmezliği gibi tehlikeli hastalıklara yakalanırsanız, sigortanız kredi borcunuzun tamamını sizin yerinize kapatır. Bu teminattan emekliler, ev hanımları ve kredi başvurusu sırasında çalışmayanlar faydalanabilir.

  Dönüşümlü teminat sistemiyle; bordrolu iken kendi işiniz kurarsanız, ev hanımıyken çalışmaya başlarsanız veya serbest çalışırken emekli olursanız, teminatlarınız da buna uygun olarak kendiliğinden değişir ve sizi değişen koşullarınıza uygun risklere karşı korumaya başlar.

  Teminatlar ile ilgili detaylı bilgi, istisnalar ve limitler sigorta bilgilendirme formunda, poliçede, özel ve genel şartlar dokümanlarında yer almaktadır.

  Bu sigorta ürünleri Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş tarafından sağlanmaktadır.